Cechy stylu skandynawskiego

Styl skandynawski w ostatnich czasach stał się niezwykle popularny. Dzięki swoim unikatowych cechom wnętrza urządzone na jego podstawie wyróżniają się oryginalnością i elegancją.

Kolorystyka

W stylu skandynawskim stosuje się jasną kolorystykę. Najczęściej używanym kolorem jest biel, jednak łączy się ją również z odcieniami szarości i beżu.

Prostota

Styl skandynawski charakteryzuje się prostotą i naturalnością. Meble skandynawskie przybierają proste, minimalistyczne kształty. Powinny być one wykonane z naturalnych materiałów, takich jak przykładowo drewno. Przy doborze dodatków z kolei powinny przeważać takie materiały, jak ceramika, len, czy bawełna. Nie umieszcza się we wnętrzach urządzonych w tym stylu żadnych przedmiotów wykonanych ze sztucznych materiałów. Ponadto przy doborze dodatków należy pamiętać o umiarze, który również jest charakterystyczny dla tego stylu.

Funkcjonalność

Skandynawskie meble charakteryzuje przede wszystkim funkcjonalność. Stąd też wybierane szafki i szafy powinny mieć wiele półek. Nie powinno się ustawiać mebli skandynawskich, które służyłyby jedynie uatrakcyjnieniu wnętrza. Jeżeli określony mebel nie ma praktycznego zastosowania, to nie umieszcza się go we wnętrzu urządzonym w tym stylu.

Leave a Reply