Czy prosta łazienka może być elegancka?

Łazienka jest nie tylko funkcjonalnym pomieszczeniem, w którym codziennie można zadbać o higienę i estetyczny wygląd, ale także przestrzenią, która wymaga przemyślenia. Ponieważ spędzamy w niej całkiem sporo czasu każdego dnia, warto zadbać o to, by miała przyjemny wystrój. Można zainwestować w najdroższe rozwiązania i wyszukane sztukaterie, lecz niekoniecznie trzeba korzystać z bardzo wymownych, czy nawet krzykliwych form, by osiągnąć zadowalający efekt.

Ceramika catalano, czyli elegancja drzemiąca w prostocie

Prosty design wcale nie musi być nudny i monotonny. Ceramika firmy catalano kojarzona jest z gładkimi, niewymagającymi powierzchniami, które dają się dowolnie aranżować. Klasyczne, konwencjonalne formy, bez zbędnych upiększeń i nowatorskich kształtów stanowią wdzięczny materiał do obróbki, ponieważ dodatkowe elementy do łazienki można dowolnie zestawiać z taką uniwersalną oprawą ceramiczną. Minimalizm ceramiki pozwala zresztą na twórcze szaleństwo, jeśli chodzi o dobór kolorystyki ścian, mebli łazienkowych czy poszczególnych gadżetów. Oznacza to, iż nawet prosta ceramika może wchodzić w skład eleganckiego wnętrza.

Aspekt praktyczny

Nieskomplikowana ceramika ma także bardzo funkcjonalny i utylitarny wymiar. Doceni to każdy, kto choć raz sprzątał łazienkę na własną rękę i próbował robić to dokładnie. Trudno dostępne zakamarki sprawiają, iż na te czynności musimy poświęcić wiele czasu, a i tak nie ma gwarancji, że wszytko uda się doczyścić, jak należy. Nawet przy systematycznym sprzątaniu łazienki, mogą pozostać niedociągnięcia. Im prostsza ceramika, tym większa szansa, że jej czyszczenie będzie efektywne. Poczucie luksusu i elegancji można natomiast zbudować niewielkim sumptem za sprawą oryginalnych i cieszących oko dodatków, czy elementów dekoracyjnych. Dlatego nie ma obawy, że wybierając skromną ceramikę, stracimy na jakości wystroju.