Czym charakteryzują się płytki hiszpańskie?

Zdecydowana większość płytek hiszpańskich wyróżnia się stonowanymi barwami, które doskonale pasują nie tylko do klasycznych, ale również nowoczesnych aranżacji wnętrz. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się granatowe, ciemno zielone i czarne płytki. Warto postawić również na różnorodne odcienie czerwieni.

Kolor płytek hiszpańskich ma znaczenie

Wymienione powyżej kolory doskonale komponują się nie tylko z drewnem, ale również kamienień, dzięki czemu można jest wykorzystać przy wielu aranżacjach. Stonowane kolory idealne pasują na przykład do jasnych mebli, które po bardzo długiej przerwie ponownie powracają do mody. Osoby, które preferują styl nowoczesny powinny jak najszybciej skorzystać z kolorowych płytek hiszpańskich, które są w stanie ożywić każde wnętrze.

Miłośnicy żywych barw

W dzisiejszych czasach bardzo wielu producentów oferuje płytki hiszpańskie o żywych barwach, które doskonale sprawdzą się w porządnie doświetlonych pomieszczeniach futurystycznych. Pamiętać należy jednak o tym, że im bardziej intensywny kolor, tym trudniej utrzymać płytki hiszpańskie w idealnej czystości. Ma to olbrzymie znaczenie przede wszystkim w przypadku płytek układanych w łazience. Ciemne płytki niestety bardzo szybko uwidaczniają nawet najmniejsze zacieki wodne i nieprzyjemne dla oka ślady po mydle.

O czym należy pamiętać wybierając płytki hiszpańskie?

Wybierając hiszpańskie płytki warto zwrócić uwagę na szkliwienia, które przez producentów oznaczone są symbolem GL. Szkliwione płytki prezentują się bardzo efektownie i wyróżniają się naprawdę ciekawymi zdobieniami. Największą zaletą płytek hiszpańskich tego typu jest to, że są one idealnie gładkie, dzięki czemu nie wchłaniają wilgoci. Pamiętać należy jedynie o tym, że niektóre szkliwione płytki mogą być bardzo śliskie, dlatego też trzeba na nie uważać.