Czym są meble industrialne?

Dzisiaj różnorodność w urządzaniu wnętrz jest bardzo duża. Trudno znaleźć jakiś dominujący styl. Na pewno jednym z popularniejszych jest jednak styl industrialny. Na czym on polega? Na jakich kolorach bazuje?

Meble industrialne do nowoczesnych wnętrz

Niewątpliwie, wnętrza industrialne są czasem też nazywane po prostu nowoczesnymi. Charakterystyczna jest bardzo prosta konstrukcja mebli industrialnych. Zwykle szafki nie posiadają zbyt wielu drzwiczek, ani też szuflad. Industrialne meble opierają się raczej na otwartych półkach i wysokich konstrukcjach.

Dominujące kolory

Kolorystyka mebli industrialnych jest przeważnie bardzo oszczędna. Oznacza to, że w sklepie z meblami industrialnymi nie trafi się raczej na szafki, czy sofy w wyrazistych, jaskrawych kolorach. Ponadto, bardzo często kolor mebla jest jednolity, choć nie jest tak zawsze.

Zastosowanie mebli industrialnych

Dzisiaj meble tego typu pojawiają się właściwie wszędzie. Jak już wspomniano, charakterystyczne są przede wszystkim dla nowoczesnych wnętrz, lecz czasem dla urozmaicenia przestrzeni pojawiają się również w bardziej tradycyjnych pomieszczeniach. Warto zauważyć, że są meble industrialne są obecne zarówno w mieszkaniach, jak i w różnych lokalach.

Leave a Reply