Czym się kierować przy wyborze lampy LED?

Wybór oświetlenia ledowego nie należy do najprostszych czynności. Ledy choć są technologią o rewelacyjnych właściwościach użytkowych, potrzebują znacznie więcej uwagi podczas zakupu. Dotyczy to przede wszystkim oświetlenia zewnętrznego, które charakteryzuje się o wiele większą liczbą czynników niż zwykłe domowe żarówki.

Ledowe podstawy

Dioda LED, czy to domowa w żarówce, czy też zewnętrzna w lampie LED, musi posiadać określone cechy, aby możliwe najlepiej spełniała swoje funkcje względem oczekiwań użytkownika.
Do takich koniecznych do rozważenia cech zaliczyć można:

– moc strumienia światła – nie mylić z watami potrzebnymi do zasilenia
– kolor światła – na zewnątrz zdecydowanie najlepszy jest kolor zimny
– kąt świecenia – w przypadku lamp zewnętrznych nie musi on być zbyt szeroki, wystarczy aby oświetlony został chodnik, wejście na posesje lub fragment elewacji

Zewnętrzne charakterystyki

Powyższe cechy można równie dobrze brać pod uwagę kupując ledy do domu jak i na zewnątrz. Jeśli jednak mowa o lampa typowo na zewnątrz, warto jest się zastanowić nad innymi jej cechami, które znacznie podniosą jej funkcjonalność. Przykładowo dobrze jest posiadać lampę LED z czujnikiem ruchu i taką która będzie wodoodporna. Lampa LED z czujnikiem ruchu będzie znacznie wygodniejsza w użytkowaniu, a jeśli dodatkowo będzie posiadała określoną szczelność, zabezpieczającą ją przed wilgocią, śniegiem, czy też mrozem, możliwe będzie korzystanie z niej na przestrzeni całego roku.