Jak stworzyć efektowne wnętrze z płytkami heksagonalnymi?

Urządzając mieszkanie, większość osób marzy o tym, by było i funkcjonalne, i przytulne. Cenioną cechą jest również oryginalność. Nieszablonowe rozwiązania pomagają podkreślić indywidualność i stworzyć mieszkanie jedyne w swoim rodzaju: stylowe, szykowne, zapadające w pamięć. Jak uzyskać ten efekt już na etapie wykończenia? Jednym ze sposobów na eleganckie wnętrze są będące gorącym wnętrzarskim trendem płytki heksagonalne. Dlaczego warto przemyśleć tę opcję i jak wykorzystać je do dekoracji mieszkania?

Wykończenie z płytek: trwałość i funkcjonalność

gustowne heksagony w łaziencePłytki to najchętniej stosowane w kuchniach, łazienkach i holach rozwiązanie, jeśli chodzi o wykończenie podłóg i ścian. Ich największą zaletą jest wysoka odporność. Są nie tylko odporne na pęknięcia i zarysowania, ale również wodoodporne i łatwe w czyszczeniu. Nie chłoną cieczy ani tłuszczy, a żeby przywrócić im ładny wygląd, wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką. Dobrej jakości kafle to inwestycja na lata: nie zniszczą się, nie ścierają, nie tracą koloru. Umiejętnie dobrane również nie wychodzą z mody. To materiał wykończeniowy, który nie ma sobie równych, jeśli chodzi o zabezpieczenie ścian przed brudem i wilgocią.

Płytki heksagonalne w aranżacji przestrzeni

Kafelki są nie tylko wytrzymałe, ale też mogą być elementem dekoracyjnym. Ostatnio ogromną popularnością cieszą się płytki heksagony od Home100 – stosunkowo nowe na rynku. Skąd tak duże zainteresowanie tym produktem? Płytki heksagonalne świetnie się prezentują. Łączą ponadczasową elegancję z nowoczesnością i oryginalnością. Doskonale pasują do różnych wnętrz: klasycznych, współczesnych, minimalistycznych. Mogą pokrywać całą powierzchnię podłogi czy ściany albo być wykorzystane tylko na fragmencie. Wystarczy jedna ściana w heksagony, żeby kuchnia czy łazienka nabrała stylu, stała się stylowa i szykowna.