Jaką lampę wybrać do salonu w stylu skandynawskim?

Salon to serce każdego domu. Nie ma w tym nic dziwnego, że starannie dobieramy wszystkie elementy w nim się znajdujące. Ważne jest, aby przyłożyć dużą uwagę do detali. To one wpływają na charakter każdej aranżacji. Abażury do lamp w stylu skandynawskim nie muszą być nudne. Bez przeszkód znajdziemy niebanalne modele, które zachwycą nawet najbardziej wymagających. Ważne jest, aby pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które opisano poniżej.

Mniej znaczy więcej

Abażury do lamp pasujących do salonu w skandynawskim stylu nie powinny odznaczać się zbyt złożoną formą. Najlepiej sprawdzą się tutaj minimalistyczne formy, które odznaczają się prostotą i lekkością. Warto dodać, że tego rodzaju lampy są nie tylko dekoracyjne, ale również praktyczne. Nie musimy posiadać specjalnych umiejętności, aby wkomponować je do naszego wnętrza. Wszystko odbywa się w intuicyjny sposób.

Subtelne wzory

Lampy w skandynawskim stylu nie muszą być gładkie. Miłośnicy wzorów mogą postawić na modele delikatnie zdobione. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie były to ozdoby przesadne i ciężkie, gdyż możemy uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego. Warto również zadbać o to, aby w pomieszczeniu nie mieszało się kilkanaście różnych motywów. W ten sposób może stworzyć się chaos, a zamiast aranżacji skandynawskiej stworzymy wnętrze w typowo wielkomiejskim stylu.