Jaka podłoga do łazienki?

Wykończenie łazienki niesie za sobą wiele poważnych decyzji, między innymi musimy dokonać wyboru podłogi łazienkowej. Chociaż w dalszym ciągu największą popularnością cieszą się płytki ceramiczne, możliwości jest przecież wiele. Jaką podłogę do łazienki wybrać?

Ceramika Limone

Płytki ceramiczne to wciąż jeden z popularniejszych materiałów wykończeniowych do łazienki. Ceramika limone to dobra firma, ponieważ w ofercie tego producenta można znaleźć bardzo duży wybór materiałów. Dobrze sprawdzi się gres szkliwiony w szarym kolorze, który z powodzeniem może imitować beton dekoracyjny. Jest też kilka propozycji dla miłośników drewna – płytki drewnopodobne sprawią, że łazienka będzie przytulniejsza i bardziej klimatyczna. Płytki podłogowe są obecnie dostępne w bardzo wielu odsłonach, także każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Drewno w łazience

Chociaż drewno nie należy do zbyt oczywistych propozycji, to można położyć je w łazience bez większych przeszkód. Oczywiście nie każde drewno sprawdzi się w łazience ze względu na to, że jest to pomieszczenie o podwyższonej wilgotności. Tutaj warto stawiać na lite deski o niewielkim współczynniki skurczu i dużej stabilności.

Posadzka żywiczna

Taki materiał po prostu wylewa się na podłogę, także tworzy spójną całość. W tym wypadku nie ma żadnych łączeń, to jedna, gładka powierzchnia. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest to, że podłoga jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości, poza tym wygląda bardzo elegancko. Decydując się na posadzkę żywiczną warto wiedzieć, że jest możliwość zatopienia w niej dowolnych elementów dekoracyjnych, także można stworzyć naprawdę ciekawą aranżację.

Bez względu na to, na jaki rodzaj podłogi w łazience się zdecydujemy, pamiętajmy, że jest to decyzja na lata, także warto dokładnie ją przemyśleć oraz rozważyć wszystkie za i przeciw. Najlepiej stawiać na praktyczne rozwiązania.