Jakie płytki do łazienki wybrać?

Urządzanie łazienki może przysporzyć kłopotów, ponieważ jest to pomieszczenie dosyć małe, jak na ilość rzeczy, które w niej gromadzimy. Musi być przestronna, a także funkcjonalna, nie można pominąć również aspektów estetycznych. Jak urządzić łazienkę? Jakie płytki wybrać?

W jakim stylu?

Wybór wyposażenia, płytek do łazienki i sprzętu codziennego użytku, należy zacząć od zastanowienia się nad stylem pomieszczenia. Możliwości jest nieskończenie wiele, oczywiście każdy z nas ma inny gust i potrzeby, także nie ma sensu wyrokować. Nie mniej jednak prawda jest taka, że w małych łazienkach lepiej sprawdzą się aranżacje minimalistyczne – jasne kolory, pojemne meble, jednolite płytki.

Mozaika szklana czy zwykłe płytki?

Płytki to bez wątpienia jeden z ważniejszych elementów wyposażenia łazienki. Od nich tak naprawdę zależy to, jak ostatecznie będzie prezentować się pomieszczenie. Oczywiście nie trzeba ograniczać się wyłącznie do jednego wzoru. Chociaż jasne płytki z fugami tego samego koloru z pewnością będą nieco optycznie powiększać wnętrze, to mozaika szklana ze sklepu Eksperci Łazienek zastosowana w pewnych fragmentach łazienki, może okazać się doskonałym rozwiązaniem. Obecnie mozaiki szklane cieszą się dość dużą popularnością i chętnie umieszczamy je w swoich łazienkach. Wyglądają bardzo elegancko i co ważniejsze można samemu wykonać z ich pomocą ciekawą aranżację, wystarczy głowa pełna pomysłów.

Jasna łazienka to większa przestronność

Jeżeli zależy na na uzyskaniu efektu przestronności, czystości, świeżości, doskonale sprawdzą się jasne płytki. To bardzo dobra propozycja szczególnie dla posiadaczy łazienek bez okien, które są do tego bardzo ciasne. Dzięki jasnym barwom możemy dodać wnętrzu przestronności, chętniej będziemy w nim przebywać i budzić się rano.

Wybór płytek łazienkowych nie jest łatwym zadaniem, dlatego trzeba dokładnie przemyśleć taką decyzję.