Lampy industrialne nie tylko do loftu

Współczesny design podąża w kierunku prostoty, minimalizmu, a nawet pewnej surowości. Projektanci wnętrz często inspirują się fabrycznymi halami, pozostałościami po fabrykach i magazynach, co poskutkowało mariażem lamp industrialnych z salonem Kowalskiego.

Uniwersalne wzornictwo

Lampy industrialne są inspirowane lampami fabrycznymi i magazynowymi, w związku z czym doskonale prezentują się w mieszkaniach typu loft, czyli stylizowanych na zagospodarowany magazyn. Te najczęściej mają surowy charakter i wykonane są z metalu (np. pajęczyna metalowych rurek połączonych na kształt abażuru), połączenia metalu ze szkłem, a często występują w formie samych, estetycznie wykonanych, opraw żarówkowych.
Jednak proste wzornictwo charakteryzujące industrialne lampy sprawdzi się też w innych niż industrialnych wnętrzach. Metalowe reflektory, czy lampy wiszące, wykonane w chłodnej i surowej stylistyce, będą ciekawą przeciwwagą dla wnętrz urządzonych w stylu klasycznym. Z kolei jeśli zawisną w pomieszczeniach urządzonych w stylu vintage będą doskonałym uzupełnieniem tych, prostych przecież, aranżacji. Lampy w tej stylistyce dobrze komponują się z wnętrzami kuchennymi, gdzie znajdują wspólny mianownik z metalowymi sprzętami AGD.