Mieszkanie pod klucz – zalety i wady

Rynek deweloperski oferuje klientom możliwość zakupu mieszkania na dwa warianty. Może być to mieszkanie w stanie deweloperskim lub w stanie pod klucz. Stan deweloperski oczywiście wymaga wykończenia mieszkania. Inaczej jest w przypadku stanu pod klucz kiedy to otrzymujemy mieszkanie gotowe do zamieszkania. Stan pod klucz ma jednak swoje zalety, ale i wady.

Zalety stanu pod klucz

Mieszkanie pod klucz ma swoje zalety. Przede wszystkim nie musimy zajmować się jego wykończeniem. Otrzymujemy mieszkanie, do którego wprowadzić można się niemal od razu. Wystarczy je jedynie umeblować. To ogromna oszczędność czasu zwłaszcza dla tych osób, które do końca na wykończeniu mieszkań się nie znają. Zakup mieszkania pod klucz to także korzyść finansowa. Oczywiście takie mieszkanie jest droższe w przeciwieństwie do mieszkania w stanie deweloperskim, ale zakupić je można już w ramach jednego kredytu. Nie ma zatem potrzeby dodatkowego finansowania wykończenia mieszkania po jego zakupie. Oprócz korzyści finansowej jest to także bardzo duża oszczędność czasu.

Wady stanu pod klucz

Jednak mieszkania pod klucz mają także swoje wady. Na wstępnie trzeba sobie jasno powiedzieć, iż wybór materiałów wykończeniowych jaki oferuje firma deweloperska może być mocno ograniczony. Dodatkowo mamy bardzo niewielki wpływ na samo wykończenie mieszkania. Jeśli ktoś chciałbym, aby deweloper wykończył mieszkanie wedle jego pomysłu musi liczyć się z niemałymi kosztami dodatkowymi.

 

Jak zatem widać lokum pod klucz ma swoje zalety i wady. To czy zdecydujemy się na zakup mieszkania w takim stanie czy stanie deweloperskim zależy tylko i wyłącznie od naszych potrzeb i oczekiwań.