Modne płytki ceramiczne

Kupując płytki ceramiczne, można dostać oczopląsu! Wybór kafelków w sklepach budowlanych jest naprawdę oszałamiający. Klient może zdecydować się na płytki o różnej wielkości, kształcie i kolorze, które można dopasować do wnętrza praktycznie w każdym stylu. Które z nich cieszą się obecnie dużą popularnością?

Płytki imitujące beton

Duże płytki ceramiczne o kolorze i strukturze przypominającej surowy beton są chętnie stosowanym rozwiązaniem w nowoczesnej łazience. To dobry pomysł dla każdego, komu podoba się moda na beton, ale nie chce zastosować tego surowca we wnętrzu. Kafelki mogą świetnie go zastąpić, nieraz nawet wyglądają lepiej.

Dużym powodzeniem cieszą się także płytki ceramiczne imitujące inne materiały, na przykład drewno lub kamień. Z ich pomocą, można osiągnąć interesujące efekty we wnętrzu.

Płytki heksagonalne

To zdecydowany hit ostatnich lat, szczególnie chętnie wykorzystywany w łazience i kuchni. Płytki o innowacyjnym kształcie to nowoczesny trend, który pozwala na stworzenie niebanalnego wystroju wnętrza. Mogą być w jednolitych kolorach, bądź tworzyć kilkubarwne mozaiki. Dostępne są również płytki heksagonalne o wzorzystej strukturze.

Geometryczne płytki ceramiczne

Wymyślne, powtarzające się wzory, tworzące interesujące mozaiki? To jeden ze współczesnych trendów, stosowanych przede wszystkim w kuchni i łazience. Fantazyjne wzory mają często intensywne, kontrastujące kolory, na przykład czarno – białe. Ciekawym pomysłem są płytki, które można zestawiać ze sobą na różne sposoby, w zależności od własnych upodobań.

Płytki z wypukłościami

Kafelki 3D robią niesamowite wrażenie. Pozwalają one uzyskać interesującą, bardzo elegancką stylistykę. Często naśladują naturalne wzory, na przykład delikatne wypukłości drewna. Płytki 3D stają się coraz popularniejszym trendem.