Na co zwrócić uwagę wybierając firmę budowlaną?

Każdy marzy o własnym domu. Są na to dwa sposoby. Można kupić gotowy do zamieszkania dom lub zlecić jego budowę od początku. Ta druga opcja jest zdecydowanie lepsza, ponieważ pozwala na zaprojektowanie domu wedle własnych kosztów. Budowa oznacza jednak zatrudnienie firmy budowlanej. Oto kilka rad, na co zwracać uwagę dokonując wyboru.

Przede wszystkim firmę należy dokładnie sprawdzić. Zaczerpnąć informacje jakie inwestycje realizowała wcześniej. Czy klienci są zadowoleni. Takie informacje znaleźć można w Internecie na wielu forach dyskusyjnych. Najlepiej jednak będzie, jeśli budowane przez daną firmę domy zobaczy się osobiście i znajdzie na temat firmy opinie na przykład w internecie: http://dobryremont.pl/firmy/bialystok/dqm-budowa-domow-jednorodzinnych.html

O firmie budowlanej świadczy też jej kadra. Muszą być to fachowcy, osoby doświadczone. Kluczową osobą jest kierownik budowy. Ważne, aby posiadał odpowiednie uprawnienia i miał odpowiednie doświadczenie. Od tego będzie zależeć, czy budowa będzie realizowana sprawnie.

Renomowana firma budowlana powinna posiadać także ubezpieczenie. To na wypadek jakby coś poszło nie tak, np, firma ogłosiła by bankructwo. Ubezpieczenie jest dla klienta gwarancją bezpieczeństwa. Gdyby firma nie wywiązała się z umowy, będzie on mógł wnosić o wypłacenie środków finansowych w ramach odszkodowania.

Podpisując umowę z firmą budowlaną wszystkie ustalenia muszą być w niej szczegółowo zapisane. W tym niezwykle ważny jest harmonogram budowy. Ważne jest także, aby w umowie zapisane były np. kary finansowe dla firmy za opóźnienia i niewywiązywanie się z prac w terminie.