Na co zwrócić uwagę wybierając lustro do łazienki?

Wybór odpowiedniego lustra do łazienki jest niezwykle istotny. Aby spełniało ono funkcję użytkową, a także dobrze wyglądało na tle całego wnętrza, to należy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii.

Lustro łazienkowe – odpowiednie oświetlenie

Przede wszystkim lustro łazienkowe powinno być odpowiednio oświetlone. Oczywiście cała łazienka musi być oświetlona, jednak lustro do łazienki ze sklepu Eksperci Łazienek powinno posiadać lampy dodatkowe. Jest to związane z funkcją użytkową takiego elementu. Przed lustrem każdego dnia wykonuje się makijaż, czesze włosy, ogólnie przygotowuje się do wyjścia. Aby jednak robić to wszystko prawidłowo, to niezwykle ważne jest odpowiednie oświetlenie twarzy. Często lampa łazienkowa nie pomaga przy wykonywaniu makijażu. Dlatego też na bokach lustra powinny być umieszczone dodatkowe lampy, których światło będzie nieco mniej intensywne, niż to, które znajduje się w łazience. Zbyt intensywne lampy mogłyby przeszkadzać, zamiast pomagać w codziennym strojeniu się. Ponadto należy również unikać światła białego, które świecąc prosto w twarz oślepia oczy. Przy lustrze powinny znajdować się lampy świecące na kolor zbliżony do żółtego.

Wielkość i kształt

Niezwykle ważne jest również dopasowanie lustra łazienkowego pod względem kształtu elementów, znajdujących się w pomieszczeniu i wielkości łazienki. W przypadku małych wnętrz, znacznie lepiej sprawdzą się niewielkie lustra, które dodatkowo nie będą oddawały wrażenia, że w łazience jest ciasto. W przypadku jednak bardzo dużych łazienek, również lustra powinny być duże. Ponadto, jeżeli elementy znajdujące się we wnętrzu przyjmują delikatne, zaokrąglone kształty, to lepiej sprawdzi się w nich okrągłe lustro. Jeżeli z kolei przyjmują one bardziej kanciaste formy, to powinno się dokupić lustro kwadratowe, albo prostokątne w zależności od wymiarów wnętrza. Wtedy można mieć pewność, że element ten będzie pasował do wnętrza. Ponadto ważna jest również kolorystyka ramy lustra. Powinna być ona zbliżona do kolorystyki wszystkich elementów znajdujących się we wnętrzu.

Leave a Reply