Salon w nowoczesnym stylu

Pokój dzienny lub salon to serce każdego domu. To w nim toczy się przez większą część dnia życie wszystkich domowników. Jest to miejsce, w którym wypoczywamy, oglądamy wspólnie telewizję i spożywamy posiłki. Warto zadbać, aby to miejsce kojarzyło nam się z relaksem i błogością. Jak zatem urządzić pokój dzienny, aby każdy czuł się w nim komfortowo?

Funkcjonalność przede wszystkim

Nie ulega wątpliwości, że salon powinien być przede wszystkim miejscem funkcjonalnym oraz dobrze zagospodarowanym. Nie może w nim zabraknąć wygodnej sofy lub kanapy, fotela, miejsca na telewizor, szafki RTV, stolika kawowego lub specjalnej ławy do salonu.

Przytulny komfort

Pokój wypoczynkowy powinien być bez wątpienia przytulny. Łatwo to osiągnąć za pomocą stonowanych i ciepłych kolorów, naturalnych materiałów takich jak drewno, a także pluszowych obić meblowych i lekko rozproszonego, żółtego światła.

Salon w stylu skandynawskim

Jedną z najchętniej wybieranych aranżacji pokojów dziennych jest prosty i raczej klasyczny styl skandynawski. Łączy on w sobie wszystkie cechy, ktore powinien mieć idealny salon. Jest funkcjonalny, przytulny, a jednocześnie stosunkowo uniwersalny. Tego typu aranżacje wnętrz  łatwo zmienić za pomocą odpowiednich dodatków i niebanalnych detali. Co więcej, minimalistyczne wnętrza można łatwo przeorganizować wstawiając do niech egzotyczne rośliny lub wymieniając starą ławę do salonu na nowy, nietuzinkowy model.