Stanowisko biurowe – co warto wiedzieć?

Coraz więcej osób prowadzi dzisiaj działalności jednoosobowe, które wymagają pracy w biurze. Wynajem biura jest dosyć kosztowny, stąd tez o ile to tylko możliwe, warto samemu przygotować biuro w swoim domu. Co musi się w nim znaleźć? Jak powinno wyglądać stanowisko pracy?

Krzesło i podkładka

Na pewno nie jest możliwa wydajna i wygodna praca bez odpowiedniego krzesła. Powinno ono być przesuwne, obrotowe i koniecznie wyposażone w kółka. W takim przypadku jednak potrzebna jest też podkładka pod fotel biurowy. Pod fotel na kółkach podkładka powinna być płaska i przylegać do ziemi. Bardzo ważne jest, aby się nie przesuwała, gdyż wtedy praca na fotelu nie jest wygodna. Co więcej, podkładki pod fotel na kółkach nie mogą powodować niestabilności fotela. Nie powinny jednak również go unieruchamiać. Jak więc widać, nie jest wcale tak prosto wybrać dobrą podkładkę, spełniającą wszystkie oczekiwania.

Biurko dopasowane do fotela

Rzecz jasna, fotel wraz z podkładką pod fotel na kółkach to tylko część stanowiska pracy. Kolejną jego częścią jest biurko, bez wątpienia niezbędne w biurze. Ważna jest na pewno jego wysokość dopasowana do regulacji fotela. Ponadto, powinno być ono również na tyle szerokie, aby można było wsunąć pod nie krzesło.

Leave a Reply