Umywalka nablatowa – oryginalność i wygoda użytkowania

Od umywalek oczekuje się oczywiście funkcjonalności, ale też odpowiedniej estetyki. Na rynku istnieje bardzo szeroka oferta tych urządzeń sanitarnych, a jednymi z najciekawszych są umywalki nablatowe.

Umywalka nablatowa

Jest ona stawiana na blacie (szafki czy stolika), a swoją konstrukcją (i czasem kształtem) przypomina misę. Może ona również przypominać blok z „wydrążonym” środkiem. Ten drugi wariant sprawdza się w mniejszych łazienkach, bo pod krawędzią umywalki znajduje się wolny kawałek blatu, na którym można ustawiać kosmetyki. Umywalki nablatowe są dostępne w wielu kształtach i rozmiarach, to znaczy mogą być one: owalne i prostokątne czy kwadratowe lub okrągłe, są one głębokie lub płytkie. Ta różnorodność sprawia, że można je dopasować do naprawdę wielu łazienek: zarówno tych klasycznych, jaki i nowoczesnych – bardziej minimalistycznych. Zawsze trzeba pamiętać o tym, że aby wygodnie korzystać z tego rodzaju umywalki, blat musi być ustawiony nieco niżej niż przy standardowych urządzeniach sanitarnych.

Zalety umywalek stawianych na blacie

Jak już było wspomniane wcześniej, nie zajmują one powierzchni wewnątrz szafek, a co więcej zapewniają także miejsce na blacie. Takie umywalki pozwalają na łatwe wyczyszczenie swoich krawędzi oraz całego blatu, na którym są ustawione. Ich komfort użytkowania stoi na wysokim poziomie, gdyż rant umywalki umieszczony jest znacznie powyżej blatu a bliżej użytkownika, co daje wygodę mycia. Umywalki te sprawdzają się zarówno w małych, jak i w dużych łazienkach, szczególnie dlatego, że ich oferta jest bardzo zróżnicowana. Na rynku zachwycają one obecnie swymi niebanalnymi kształtami, materiałami wykonania (np. marmur), a także kolorami i wielkością. Niektóre z umywalek nablatowych swoją estetyką nawiązują nawet do starożytnych mis, inne są zupełnie nowoczesne. Jeśli zaś chodzi o kształty, mogą być one geometryczne, ale także w formatach liści, kwiatów, muszli albo korytek – dowolność wyboru jest naprawdę ogromna. Na pewno sprawdzą się one u osób, które cenią sobie niepowtarzalne i unikatowe pomysły aranżacyjne.

Leave a Reply