Umywalki do nowoczesnej i klasycznej łazienki

Aranżację łazienki zaczynamy zwykle od wyboru płytek łazienkowych. Kolejny ważny krok to wybór armatury- przede wszystkim umywalki. Ich wybór ze względu na kształt, formę, materiał jest nieograniczony. Na jaką więc najlepiej się zdecydować?

Umywalka wolnostojąca do dużej łazienki

Najprostszą i najbardziej klasyczną umywalką jest ta montowana do ściany, czyli umywalka wolnostojąca. Zwykle posiada specjalną podporę, która pozwolą ukryć syfony i rury kanalizacyjne oraz wodne. Nie będzie miała jednak zastosowania w małej łazience. W niewielkich pomieszczeniach lepiej postawić na umywalki nablatowe. Dzięki temu, że urządzenie znajduje się nad blatem pod spodem zostaje sporo cennego miejsca. Można go wykorzystać do stworzenia szafki na przechowywanie niezbędnych akcesoriów łazienkowych.

Stwórz łazienkę retro z umywalką wolnostojącą

kwadratowa wolnostojąca umywalka łazienkowaUmywalka wolnostojąca może być mocnym akcentem dekoracyjnym w łazience. Zwłaszcza jeśli pod uwagę weźmiemy aktualną ofertę sklepów z wyposażeniem wnętrz. Dostępne są klasyczne umywalki wolnostojące o kształtach i wyglądzie nawiązujących do przeszłości. Z powodzeniem więc dobierzemy umywalkę wolnostojącą do pomieszczeń w stylu retro. Eleganckie, wysublimowane umywalki świetnie będą się komponować z płytkami ceramicznymi w kształcie kafli. Odpowiednia armatura przeniesie nas w czasy XIX-wiecznych, pierwszych łazienek.

Nowoczesne umywalki

W ofertach wszystkich niemal sklepów dominują jednak proste, geometryczne umywalki wolnostojące. Najmniej zapłacimy za umywalki wolnostojące podparte na słupku. Najwięcej będziemy musieli wydać na nowoczesne umywalki o bardzo futurystycznej formie. Warto również zaznaczyć, że umywalki rozróżnić możemy przez wzgląd na materiał z jakiego są wykonane. Ceramika to rzecz jasna główny i najpopularniejszy materiał, z jakiego wykonane są umywalki. Wybór się na tym nie kończy. Ciekawie prezentują się umywalki wykonane z hartowanego szkła oraz metali. Co więcej dostępna jest umywalka wolnostojąca wykonana z kamienia a nawet drewna.

Leave a Reply