Wady i zalety okien PCV

Remont mieszkania wiąże się często z analizą cech charakterystycznych poszczególnych materiałów, z których składają się meble, podłogi, drzwi i okna. Takie porównanie pozwala uniknąć wielu nieprzyjemności i zainwestować w to, co naprawdę dobrze się sprawdzi. W tym tekście dowiesz się, jakie są wady i zalety okien PCV i czy warto je zamontować w swoim mieszkaniu.

Czy okna PCV w ogóle mają jakieś wady?

Mówiąc o oknach PCV i ich ewentualnych wadach, wspomina się głównie o kwestii montażu i demontażu. Okna z tworzyw sztucznych nie mają bowiem wielu negatywnych cech, więc to na tym głównie trzeba się skupić. Okna PCV są dość trudne do zamontowania i jeśli nie zajmą się tym specjaliści, montaż może skończyć się połamanymi ramami, pękniętą szybą albo zimnym wiatrem, który hula po domu, bo okno jest nieszczelne. Jeśli jednak zostaną profesjonalne zamontowane, niewiele mają właściwości, na które można by narzekać. Warto tu jeszcze tylko wspomnieć, że zazwyczaj nie są zbyt atrakcyjne wizualnie, a nie można ich przemalować, bo farba się na nich nie utrzyma.

dobre okna wykonane z pcv
zobacz wyjątkowej klasy okna pcv

Zalety okien PCV

Przejdźmy więc do przyjemniejszej części i zastanówmy się nad tym, jakie zalety mają okna PCV. Przede wszystkim są tanie, co jest zazwyczaj głównym powodem ich zakupu. Jasne, nie warto wybierać najtańszych modeli, jakie są na rynku, bo odbija się to na ich jakości, ale ogólny poziom cen tych okien nie jest zbyt wysoki i większość może sobie na nie pozwolić. Pod tym względem są więc znacznie lepszym zakupem niż na przykład okna drewniane.

Po drugie, są odporne na czynniki atmosferyczne, co w przypadku tak zewnętrznego elementu, jakim jest okno, jest niebywale istotne. Nie trzeba też mieć dużej wiedzy o sposobie ich konserwacji, tak jak to jest w przypadku okien drewnianych. Okna PCV łatwo umyć, są odporne na grzyby i owady, a do tego zazwyczaj przez bardzo długi czas utrzymują nieskazitelnie biały kolor. Choć aby tę biel było widać, trzeba oknu trochę pomóc i co jakiś czas jednak je umyć. To zresztą cecha wspólna wszystkiego, co może się wybrudzić.

Leave a Reply