Wygoda i styl

Salon jest najbardziej reprezentacyjną częścią każdego domu czy mieszkania.

To w nim toczy się życie towarzyskie, kluczową sprawą jest więc, takie jego urządzenie, aby był nie tylko wygodny ale przede wszystkim ładny.

Miejscem gdzie spędza się najwięcej czasu- oczywiście obok kanapy- jest stół. To przy stole jada się wspólne posiłki, to przy stole toczy się życie towarzyskie podczas odwiedzin znajomych czy rodziny.

Ważne więc aby te chwile kojarzyły się z relaksem i komfortem.

Odpowiednio dobrane krzesła

nowoczesne krzesła do salonuDuże znaczenie nie tylko dla wygody, ale też dla efektu wizualnego ma jakie krzesła zostaną wybrane do salonu. Powinny być nie tylko dopasowane stylistycznie do reszty wnętrza, ale przede wszystkim powinny być wygodne i dopasowane do właścicieli.

Dzisiejsze krzesła nowoczesne do salonu często posiadają nie tylko wygodne oparcie, ale również podłokietniki. Warto zwrócić na to uwagę wcześniej i przewidzieć odpowiednią ilość miejsca przy stole.

Warto dobrać krzesła i stół na zasadzie kontrastu, czyli do ciężkiego drewnianego stołu dobierzmy lekkie, nowoczesne, tapicerowane krzesła; dzięki temu wnętrze nie będzie przytłoczone kompletem jadalnym.

Obecnie modne jest mieszanie stylów i łączenie przy jednym stole kilku modeli krzeseł pozornie do siebie niepasujących. Taki zabieg nada wnętrzu eklektycznego charakteru, lekkości i będzie świadczyć o wyobraźni właścicieli. Niewątpliwie takie wnętrze będzie bardzo oryginalne.